Historie našeho jogurtu

historie.jpg

Jogurty jsme začali vyrábět v roce 1993. Nejprve jsme začali vyrábět jogurty bez příchuti. Postupem času, kdy si začali naše výrobky získávat přízeň zákazníků, jsme přidali ovocné džemy a rozšířili jsme výrobu o další ochucené jogurty. Tím jsme vytvořili sortiment jogurtů různých příchutí, který se s drobnými obměnami vyrábí dodnes.

V roce 2002 proběhla zásadní rekonstrukce výroby, která se přestěhovala do nových prostor a zároveň se vybudovala nová automatizovaná linka, která splňovala veškeré požadavky jak ze strany výrobce, tak ze strany kontrolních orgánů. Současně byly vybudovány nové zrací a chladící boxy. Na základě těchto kroků bylo možno uspokojit rostoucí poptávku po našich výrobcích na trhu.

V roce 2004 získaly naše jogurty ocenění národní značky kvality potravin Klasa.

V roce 2012 jsme provedli další modernizaci výroby, která byla rozšířena o výrobu zakysaných mléčných produktů. Součástí této modernizace byla kompletní dodávka nové stáčecí linky na výrobu jak jogurtů, tak nových zakysaných výrobků. Součástí této modernizace a rozšíření výroby byla i další výstavba chladících a zracích prostor, které jsou plně automaticky regulovány a veškeré procesy jsou řízeny z centrálního PC.

Díky této modernizaci jsme mohli v témže roce uvést na trh nové zakysané produkty. Jedná se o Jihočeský zákys ve třech variantách, z nichž jedna je bez příchutě, další dvě s ovocným džemem. Při výrobě jogurtů i zákysů se stále držíme našeho tradičního výrobního postupu. To znamená, že tyto výrobky jsou plněny do skleněných lahví, kde probíhá jejich zrání. Jako suroviny jsou použity kvalitní kravské plnotučné nehomogenizované mléko, produkované okruhem českých a prověřených producentů z jižních Čech, dále pečlivě vybrané vlastní směsi bakterií mléčného kvašení a ovocné složky od prověřených dodavatelů. Technologie výroby našich jogurtů je podložena vysokými hygienickými standardy a precizními technologickými postupy, kterým jsou cizí jakékoliv konzervanty, stabilizátory, škroby, želatiny a další přídavné složky.
PRODUKTY

Jogurty
Zákysy